20.09.2014 - 11:57 |
Последна промена пред 1 мин 22 сек

Вести

 • Украинскиот кинематографер Валентин Васјанович е годинешен добитник на највиското фестивалско признание на ИФФК „Браќа Манаки“-Битола, наградата златна „Камера 300“. Васјанович е награден за неговиот дебитанстки филм како снимател и монтажер „Племето“.Во своето образложение, меѓународното стручно...

 • Во сообраќајна несреќа која се случи на патот Дражмировац-Глоговац  загинаа Љубиша Ивановиќ и неговиот син Александар.Нивниот автомобил “Рено Лагуна” се превртел, излетал од  патот и удрил во бетонски  столб .Тие  настрадале додека се обидувале да  фатат дрвокрадци.

 • Третиот конвојот со руска хуманитарна помош пристигна во Доњецк, а патувањето минало без проблеми, јави ИТАР-ТАСС. Во колоната има околу 200 возила, кои превезуваат прехранбени продукти за жителите на југоисточна Украина, вклучувајќи зрнести култури и конзерви, а исто така и агрегати, лекови,...

 • Меѓународната агенција за кретиден рејтинг „Фич“ соопшти дека САД се уште имаат највисок можен кредитен рејтинг. „Фич“ потврди вчера дека кредитниот рејтинг на САД останува на нивото „ААА“. Рејтинг агенцијата посочи дека САД имаат стабилна перспектива, што значи дека не се очекува намалување...

Курсна листа

 • EUR 61,53
 • USD 47,87
 • GBP 78,23
 • AUD 42,96
 • CHF 50,99
 • CAD 43,61
 • JPY 0,44
 • DKK 8,26
 • SEK 6,71